+ 371 26228085

P. - Pk. 10:00 - 17:00

Piedāvājam Ryanair lētas aviobiļetes. Ryanair ir visiecienītākā aviokompānija pasaulē. Ryanair apkalpo ap 1500 reisu dienā no 51 lidostas pa 1500 maršrutiem, pāri 28 valstij, savienojot 168 galamērķus. Ryanair rīcībā ir flote ar 290 jaunām 737-800 Boeing lidmašīnām. Un ir pasūtījis vēl 13 jaunu lidmašīnu, kas tiks nodotas ekspluatācijā nākamā gada laikā. Ryanair ir komanda ar vairāk nekā 8500 cilvēku, un plāno pārvadāt  vairāk nekā 80 miljonus pasažieru šajā fiskālajā gadā.

 

Rokas bagāžas pārvadāšana

 

Katram pasažierim (izņemot zīdaiņus) ir atļauta viena rokas bagāžas vienība, kuras svars nepārsniedz 10 kg un atbilst izmēriem 55 x 40 x 20 cm. Rokas bagāžā var pārvadāt somiņu, portfeli, klēpjdatoru, veikala pirkumus, fotokameru u.c., taču visiem priekšmetiem ir jāietilpst vienā rokas bagāžas vienībā.

Ja ir pārsniegti noteiktie rokas bagāžas parametri, var rasties problēmas drošības pārbaudes punktā. Šādu rokas bagāžu tiek atļauts pārvadāt, ja to ir iespējas izvietot lidmašīnas salonā un, kad pasažieris ir apmaksājis soda naudu £35/€35 apmērā. Ja pasažieris nav pārliecināts par rokas bagāžas atbilstību noteiktajām normām, tad bagāžas svars viņam jāpārbauda blakus reģistrācijas galdiņam pirms iešanas uz drošības pārbaudes punktu.

Zīdaiņiem nav atļauts pārvadāt rokas bagāžu (izņēmums ir bērnu ratiņi/bērnu grozi, kurus atļauts pārvadāt bez maksas).

Ja rokas bagāža atrodas jebkādi šķidrumi, geli, zobu pastas, losjoni vai šķidrā kosmētika, tad atbilstoši lidostas drošības noteikumiem, tie ir jāievieto speciālā iesaiņojumā (20x20 cm), kurš tiek izdots pārbaudes laikā, ja to pieprasa pasažieris. Pasažierim obligāti jāinformē drošības pārbaudes dienestu, ja rokas bagāžā tiek pārvadāti konteineri ar jebkādu šķidrumu. Šķidrumu koptilpums nedrīkst pārsniegt 1 litru.

Pasažieru drošības pārbaudes punktos EU/EEA visās lidostās tiek atļauts pārvadāt tikai gelus, pastas, losjonus un šķidro kosmētiku konteineros kas nepārsniedz 100 ml tilpumu. Jāņem vērā, ka ir viena speciāla caurspīdīgā polietilēna iepakojuma ierobežojums vienam cilvēkam (šķidruma iesaiņojumam).

 


Bagāžas pārvadāšana

 

Drošības nolūkos Ryanair nepieņem pārvadājumiem atsevišķu kravu smagāku par 32 kilogramiem, kā arī, ja tās izmēri pārsniedz 81 cm augstumā, 119 cm platumā un 119 cm dziļumā (81x119x119 cm). Dotais svara ierobežojums neattiecas uz mobilu aprīkojumu.

Katrs pasažieris, pēc noteiktās bagāžas nodevu apmaksas var piereģistrēt līdz divām pārbaudāmām bagāžas vienībam. Bagāžas pasūtījuma laikā tiek piedāvāta izvēle (1 vienība): bagāža līdz 15 kilogramiem vai bagāža līdz 20 kilogramiem. Pēc tam, kad pasūtījums ir veikts, reģistrētā bagāža var būt pielikta Jūsu rezervācijai. Savu rezervāciju var pārbaudīt jebkurā laikā nodaļā Manage My Booking (Pārbaudīt manu pasūtījumu) līdz pat 4 stundām pirms izlidojuma laika. Nodevas par reģistrēto bagāžu tiek aprēķinātas uz katru lidojumu vienā virzienā katram pasažierim atsevišķi un tiek anulētas, ja pasūta internetā. Lielākas nodevas ir, ja reģistrētā bagāža tiek noformēta Ryanair informatīvajā centrā vai lidostas biļešu kasēs, kā arī uz lidojumiem

  • no/uz Kanāriju salām
  • uz slēpošanas maršrutiem
  • uz visiem lidojumiem vasaras mēnešos – jūlija vai augustā

Nodevu izcenojumi var mainīties, bet aviokompānijas noteiktie izcenojumi par bagāžu ir spēkā laikā, kad pasažieris pasūta un/vai maksā par savu bagāžu.

Nav pieļaujama bagāžu apvienošana vai bagāžas pārvadāšanas normu izmaiņas. ES robežās spēkā esošie likumi dažkārt var tikt grozīti. Tomēr attiecīgie likumi un nosacījumi ir spēkā tajā brīdī, kad pasažieris pasūta un/vai maksā par bagāžu. Ja pasažierim jau ir piereģistrētas divas bagāžas vienības (katrai vienībai ir jāatbilst noteiktai masai saskaņā ar apmaksu), tad nav atļauts pasūtīt vēl  papildus bagāžas vienības. Jebkuram pasažierim, kura bagāžas svars pārsniedz atļauto normu, jāmaksā soda naudu par katru lieko kg atbilstoši izcenojumiem lidojuma dienā. Soda nauda parasti ir £20/€20 par kilogramu.

Zīdaiņiem nav paredzēta rokas bagāža un reģistrēta bagāža. Izņēmums ir vieni  pilnībā saliekami bērnu ratiņi, kas var tikt pārvadāti bez maksas. Papildus bērnu piederumi, tādi kā bērnu sēdeklītis, pārnēsājamais grozs u.c. var tikt iekļauti papildus nododamajai bagāžai (max 20 kg par vienību).

Lidostās, kur ir pieejami pašreģistrēšanās automāti (Self-service) pasažierim jāsamaksā par reģistrēto bagāžu un/vai jāveic samaksa par pārsniegto bagāžas normu un jānodod bagāža pie reģistrācijas galdiņiem vai bagāžas nodošanas punktā ne vēlāk kā 40 minūtes pirms izlidošanas.

***Augstāka samaksa par bagāžu tiek piemērota lidojumiem no 2010.gada 18.decembra līdz 2011.gada 26.martam sekojošajiem slēpošanas maršrutiem – visiem lidojumiem uz Grenoblu, Dublina-Turīna-Dublina; Stansteda-Turīna-Stansteda; Dublina-Zalcburga-Dublina; Stansteda-Dublina-Stansteda; Stansteda-Lurdas-Stansteda; Stansteda-Cuneo-Stansted; Stokholma Skavsta-Klagenfurta-Stokholma Skavsta; Gēteborga-Klagenfurta-Gēteborga. 

  Ja Jūs plānojat ceļot ar nododamo bagāžu, ieteicams ierasties uz lidostu iepriekš 2 stundas pirms ieplānota izlidošanas laika.

Ja Jūsu bagāža pārsniedz normu

Ja pasažieris pārsniegs reģistrētas bagāžas pārvadāšanas normu, tad nepieciešams papildus apmaksāt pārsniegto svaru pēc noteiktajiem izcenojumiem par katru lieko kilogramu. Jāņem vērā, ka katrs pasažieris veic apmaksu maksimāli par 2 bagāžas vienībām, kuras nedrīkst pārsniegt noteikumos paredzēto normu.

 

SPORTA EKIPĒJUMA PĀRVADĀŠANA

Tādu sporta aprīkojumu kā lielās makšķeres, golfa nūjas, velosipēdus, skuterus, vindsērfinga dēļus, snovbordus un slēpes, kā arī citu tamlīdzīgu aprīkojumu, var pārvadāt lidmašīnā tikai tad, ja pasažieris pievieno pārvadājamo mantu reģistrējamai bagāžai (nepārvadā kā atsevišķu vienību), un, ja bagāža nepārsniedz atļautās normas (max 20 kg viena vienība). Ja pasažieris sporta aprīkojumu reģistrē bagāžā internetā, tad nav jāmaksā papildus nodevas. Ja aprīkojums vai noteiktais priekšmets netiek reģistrēts pa telefonu Ryanair informatīvajā centrā vai līdz ierašanās brīdim lidostā, tad jāapmaksā pilna bagāžas cena. Par jebkuru sporta inventāra vienību, kas pārsniedz 20 kg svaru, tiek iekasēta soda nauda par katru pārsniegto kilogramu. Velosipēdiem pieļaujamā svara robeža ir - 30 kg.

Tā kā lidmašīnās ir vietas ierobežojums, sporta inventāru rekomendē piereģistrēt internetā biļešu pasūtīšanas laikā.

Norādījumi velosipēdu pārvadāšanai. Velosipēdu pedāļiem jābūt noņemtiem (vai ievietotiem iekšā), stūrei jābūt uzstādītai sāniski. Velosipēds jāievieto aizsargkastē vai somā. Gaisu velosipēdu riepām un invalīdu krēsliem nolaist nav nepieciešams, tomēr, ja pasažieris vēlas novērst minimālu risku (piemēram plīsumu),tad var izlaist gaisu no riepām.

Futbola bumbu un/vai regbija bumbu pārvadāšana Ryanair pieņem pārvadājumam futbola, regbija bumbas un citus piepūšamos priekšmetus, ja tie ir daļēji vai pilnībā izpumpēti līdz lidojumam.

Piepūšamo glābšanas vestu pārvadāšana. Piepūšamās glābšanas vestes ar diviem ogļskābās gāzes (pluss 2 detaļas) cilindriem atļauts parvadāt gan rokas bagāžā, gan nododamajā bagāžā.

Izpletņu pārvadāšana. Jebkāda tipa izpletņus (izklaides, sporta u.c.) atļauts pārvadāt gan rokas bagāžā, gan nododamajā bagāžā, ievērojot noteiktos svara un izmēra standarta ierobežojumus. Ja pārvadājamajiem priekšmetiem ir papildus ierīces (piemēram barometrs, vai kādas citas mehāniskas ierīces), tās ir jāreģistrē.

Izpletņa iesaiņojumā nedrīkst būt pirotehniku saturošas detaļas - šie piederumi netiek pieņemti transportēšanai aviokompānijas lidmašīnās. 


MŪZIKAS INSTRUMENTU PĀRVADĀŠANA

Lielos mūzikas instrumentus - čellus, arfas, kontrabasus, bungas u.c. atļauts pārvadāt lidmašīnā, ja pasažieris pārvadājamo priekšmetu pievienojis reģistrējamai bagāžai un bagāža nepārsniedz atļautās normas (max 20 kg viena vienība). Nelielos mūzikas instrumentus - ģitāru, vijoli, altu u.c., kuri pārsniedz rokas bagāžas standarta izmērus, atļauts pārvadāt lidmašīnas salonā, ja tiek nopirkta papildus vieta. Lai rezervētu papildvietu mūzikas instrumentam internetā, pasažierim pasūtījumā laikā jānorāda divas pasažieru vietas, pirmo vietu rezervē uz faktiskā pasažiera vārda, bet otro vietu ievada ITEM SEAT (izstrādājuma vieta) kā Uzvārdu un EXTRA (papildus) kā Vārdu. Uz biļetes vārds tiks norādīts kā IZSTRĀDĀJUMA PAPILDVIETA (EXTRA ITEM SEAT).

Jāievēro, ka pasažieriem, kas pērk papildvietu, jāizmanto reģistrācija internetā. Reģistrējoties internetā, abām vietām jāievada pasažiera braukšanas dokumenta dati. Reģistrācija internetā ir iespējama sākot ar 15 dienām pirms un ne vēlāk par 4 stundām līdz ieplānotajam izlidojuma laikam.

Pasažieriem, kuri ir piereģistrējuši papildvietu, iekapšanas vietā jāierodas vismaz 30 minūtes pirms reisa izlidojuma laika. Ja pasažierim lidmašīnā nav ierādītas divas blakus esošas vietas, tad jāsazinās ar lidmašīnas komandu, kura nodrošinās šo pakalpojumu.

 

Reģistrācija uz Ryanair reisiem

 

Katram pasažierim ir jāŗeģistrējās lidostā vai on-line Ryanair mājaslapā. Ryanair mājaslapā var reģistrēties no 15 dienām līdz 4 stundām pirms lidojuma.

LOGIN FORM
Remember Me?
Lost Your Pass Word?
Mana rezervācija
Rezervācijas numurs ir norādīts pēc rezervācijas veikšanas saņemtajā apstiprinājuma vēstulē.
REGISTER FORM
refresh captcha